Wielkoformatowa dekoracja ścienna - COMPONER Componer to zupełnie nowa na rynku propozycja produktu do dekoracji ścian. Componer przełamuje dotychczasowy stereotyp stosowania mozaik w postaci niewielkich akcentów dekoracyjnych, wyłącznie dla ożywienia monotonnych płytek ceramicznych. Produkt podąża za trendem wielkoformatowych dekoracji we wnętrzach, ale znacząco się wśród nich wyróżnia i stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale komponuje się z płytkami wielkoformatowymi lub może stanowić samodzielną dekorację na całej powierzchni ściany. Moduły Componer można zestawiać w dowolny sposób – łączyć ze sobą różne wielkości oraz rodzaje powierzchni w zależności od oczekiwanego efektu. Aby zyskać na artystycznym charakterze, dekorację można ułożyć w nieregularny sposób na krawędziach bocznych. W przypadku zastosowania równych linii bocznych – zalecamy ułożenie wzoru „na sucho” przed montażem lub zaprojektowanie powierzchni dekoracji przez architekta lub projektanta. Unikniemy dzięki temu konieczności cięcia szklanych płytek.
Aranżacje z modułami Componer, nie są z założenia tak mocno frywolne jak mogą być tapety, farby, tynki czy panele. Componer poprzez zastosowanie kompozycji prostokątów i kwadratów, zachowuje swój ponadczasowy styl i zyskuje na elegancji. Dekoracja ze szkła dodaje pomieszczeniom lekkości i świeżości, czego trudno oczekiwać od tradycyjnych płytek ceramicznych i kamiennych. Componer sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych, w pomieszczeniach mieszkalnych oraz publicznych. Do wyboru mamy kolor srebrny, czerwony, złoty i grafitowy. Warto również zwrócić uwagę na powierzchnie mozaik. Gładkie – nadają wnętrzom spokojnego charakteru, nieregularne – świetnie sprawdzają się dla ożywienia wnętrza. Dodatkowy efekt wizualny można uzyskać poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia dla uwydatnienia strukturalnej powierzchni. Szkło z którego wykonany jest Componer, jest specjalnie wzmocnione podczas technologii produkcji, dzięki czemu produkt odporny na uszkodzenia podczas normalnego użytkowania.

Kolekcja obejmuje 7 wzorów w pięciu formatach: 123×61, 123×123, 185×185, 247x123x247x247 mm.
Zalecana grubość fugi: 1 mm

Unikalne zalety dekoracji COMPONER:
• formaty/moduły większe niż tradycyjna mozaika
• materiał: wzmocnione szkło o grubości 6 mm
• układ geometryczny (proste kształty kwadratów i prostokątów)
• monokolory nadające elegancji wnętrzu
• oryginalne wzory
• główna i dominująca dekoracja we wnętrzu, ale spokojna i elegancka zarazem
• oferta dla osób nie lubiących zagraconych ścian przez krzykliwe tapety, obrazy, półki itp.
• możliwości aranżacyjne (można wykorzystać 5 modułów, można tylko 3 albo 1, Componer można wykorzystać jako listwę dekoracyjną, albo ułożyć z niego dekorację na całej powierzchni ściany, krawędzie mozaiki można ułożyć po linii prostej lub nieregularnej

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć z aranżacjami Componer.