Jak ważny jest klej dla pięknej mozaiki?

 

Uwaga! Temat często bagatelizowany przez niektórych montażystów a także inwestorów.

 

Prawda jest jedna, zgodna z przysłowiem „jak sobie pościelesz – tak się wyśpisz”.  Jaki klej dobierzesz  – tak będziesz zadowolona lub zadowolony.  Klej to jeden z najistotniejszych elementów całego przedsięwzięcia jakim jest dekorowanie wnętrza mozaiką.

Dlaczego? Ponieważ oprócz wysezonowanej, suchej i prostej ściany, umiejętności montażysty skład chemiczny kleju, jego kolor, przyczepność, czasu spływu oraz elastyczności to podstawa estetycznego i pięknego wyglądu miejsca gdzie mozaika jest ułożona. To kolor mozaiki po ułożeniu który ma Ci się podobać! Nie zawsze jednak tak się dzieje.

 

Midas zdecydowanie sugeruje używanie kleju klasy C2FT. Co to oznacza? C2 oznacza klej cementowy o przyczepności min. 1 N/mm², F – zaprawa szybkowiążąca i T – zaprawa tiksotropowa – o zmniejszonym spływie. Dedykowanym przez Midas klejem o takich parametrach jest biały klej do mozaiki szklanej elastyczny Alpol AK 519. Sama / Sam oceń oglądając załączone zdjęcia.


Klej-elastyczny-do-mozaiki-ALPOL
Gdzie kupić klej Alpol AK 519?
Ten biały klej do mozaiki dostępny jest u naszych partnerów lub bezpośrednio w naszym sklepie internetowym: KLEJ DO MOZAIK ALPOL