Przedmiot ekologii na płaszczyźnie przemysłowej to tak na prawdę wybór mniejszego zła. Nie można być jednocześnie ekologicznym i przedsiębiorcą produkującym dobra, zawsze jest jakaś część działalności w przedsiębiorstwie która nie jest ekologiczna, można jedynie wybrać mniej szkodliwą formę działania lub ją ograniczyć.

Firma MIDAS zachowuje wszelkie normy nakładane przez instytucje ekologiczne niejednokrotnie rezygnując z produkowania danego na etapie wdrożenia produktu lub ograniczając jego składnię.

Firma MIDAS zleca urzędom i instytucjom badanie swoich nowych, wdrażanych artykułów pod kontem zgodności z obowiązującymi zasadami i normami ekologicznymi. Nigdy nie robimy nic na własną rękę bez stosownych konsultacji i przyzwoitości.

Podejmujemy współpracę z firmami zajmującymi się profesjonalną utylizacją jeżeli takowa potrzeba zaistnieje, jednak zawsze są to sytuacje krytyczne. Uważamy że lepiej jest zutylizować i zgodnie z zasadą recyklingu przetworzyć niż pozostawić do wieloletniego samorozpadu.

Firma MIDAS ma w swojej ofercie także produkty naturalne pochodzące z odnawialnych źródeł naturalnych, tym produktem jest np. deska bambusowa. Bambus jest uprawiamy do celów przetwórczych dlatego nie karczuje się nieodnawialnych, wciąż nowych zasobów – bambus odrasta dokładnie na takiej samej zasadzie jak w rolnictwie choćby uprawa żyta.

Na przestrzeni lat, portfolio produktowe firmy MIDAS ewoluuje również pod względem materiałów z jakich produkowane są dobra. Lwia część materiałów użytych do produkcji,  to metale: aluminium, mosiądz czy stal nierdzewna, a także najbardziej naturalne owoce naszej planety, jak kamień i szkło.