Temat ekologii na płaszczyźnie przemysłowej to tak na prawdę wybór mniejszego zła. Nie można być jednocześnie 100% ekomanem i przedsiębiorcą produkującym dobra. Zawsze jest jakaś część działalności w przedsiębiorstwie, która nie jest ekologiczna. Można jedynie wybrać mniej szkodliwą formę działania lub ją ograniczyć.

Firma MIDAS zachowuje wszelkie normy nakładane przez instytucje ekologiczne, niejednokrotnie rezygnując z produkowania danego asortymentu, będącego jeszcze na etapie wdrożenia.

Firma MIDAS zleca urzędom i instytucjom badanie swoich nowych, wdrażanych artykułów pod kontem zgodności z obowiązującymi zasadami i normami ekologicznymi. Nigdy nie robimy nic na własną rękę bez stosownych konsultacji i przyzwoitości.

Podejmujemy współpracę z firmami zajmującymi się profesjonalną utylizacją jeżeli takowa potrzeba zaistnieje, jednak zawsze są to sytuacje krytyczne. Uważamy że lepiej jest zutylizować i zgodnie z zasadą recyklingu przetworzyć niż pozostawić do wieloletniego samorozpadu.

Firma MIDAS ma w swojej ofercie produkty naturalne, pochodzące z odnawialnych źródeł naturalnych. Tym produktem jest deska bambusowa lub mozaika bambusowa. Bambus jako roślina, oprócz występowania w naturalnym środowisku, jest także uprawiany przemysłowo na platacjach. Taka uprawa nie dewastuje nieodnawialnych zasobów, np. drzew rosnących dziesiątki lat. Bambus jest naturalnie odnawialnym źródłem, a w niektórych gatunkach, odrasta nawet do kilku centymetrów na dobę.

Na przestrzeni lat, portfolio produktowe firmy MIDAS ewoluuje również pod względem materiałów z jakich produkowane są dobra. Lwia część materiałów użytych do produkcji,  to metale: aluminium, mosiądz czy stal nierdzewna, a także najbardziej naturalny owoc naszej planety – kamień.