Midas.pl

Poznaj nasze sposoby myślenia

Bez wątpienia są to publikacje które definiują nasz sposób myślenia, choć nigdy nie były elementarzem naszych działań.

Strategię błękitnych oceanów, która traktuje o kreowaniu wolnej i niezagospodarowanej przestrzeni na rynku, stosowaliśmy nim ją zdefiniowano (2005r). Już wtedy mieliśmy na koncie wdrożenie produktów innowacyjnych dla branży. Dziś każdego z nich nazwalibyśmy „Game Changer”.

„…. to coś więcej niż książka. Treści w niej przekazywane są mocnym bodźcem do kreatywnego myślenia, które w efekcie może doprowadzić do odnajdywania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w firmie”
– Andrzej Cichocki
dyrektor Biura Sprzedaży Agencyjnej PZU Życie SA

Zarządzanie zmianą to cnota i kompetencja zarządzającego, który potrafi i nie boi się zmieniać swojego przedsiębiorstwa. Zmiana nie jest złem koniecznym – jest domeną, rozwojem i jest niezbędna w dynamicznej rzeczywistości.

„Książka „O zmianie” to doskonały przewodnik dla menedżerów. Podpowiada, jak postępować w tym specyficznym dla organizacji okresie i skutecznie wprowadzać zmiany”
– Norbert Ofmański
prezes zarządu On Board PR Ecco Network

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu.

Ta książka zmieniła współczesne myślenie
The Times

Czarny Łabędź zmienił mój pogląd na to, jak działa świat
Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla