2902Firma Midas wprowadziła do swej oferty handlowej kolekcję listew dekoracyjnych MORINO, przeznaczonych do suchej zabudowy opartej na płytach gipsowo – kartonowych. Listwa wykonana jest z twardego PVC barwionego w masie. Profil składa się z dwóch części: bazowej oraz dekoracyjnej. Na krawędziach wkładki dekoracyjnej umieszczono elastyczną gumkę, która maskuje nierówności płyty gipsowo – kartonowej oraz dokładnie dopasowuje się do ściany.Idealne profile ścienne łączą w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Stanowią dopełnienie gładkich powierzchni ściany, pozwalają na jej „przełamanie” kolorystyczne. Jest to pierwsze systemowe rozwiązanie boniowania wewnątrz budynków.

Listwa MORINO pełni również funkcję dylatacji ściany. Można ją stosować w miejscach ewentualnych pęknięć ścian i eliminować niedogodności wynikające z „pracy” budynku.

Listwa dostępna jest w dwóch odcieniach szarości (szary i grafit) oraz w kolorze natur. Wymiary profilu: szerokość – 66 i 36 mm, wysokość – 12,5 mm oraz długości 2500 mm.